logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Fotografia dokumentalna w galerii OPP - 6.02.2009 r.

2009-02-06

Podziękowania
Podziękowania
W galerii Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu można oglądać wystawę fotografii Jakuba Tabisza, ucznia klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego. Autor zaprezentował kilkadziesiąt zdjęć o tematyce dokumentalnej przedstawiających głównie opuszczone budynki i ich fragmenty z Sierpca i okolic.

Otwarcie wystawy miało miejsce 6. lutego 2009 r. w bardzo przestronnej galerii Ogniska, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano właśnie fotografię. Zebranych w galerii gości powitały panie z Ogniska Pracy Pozaszkolnej: dyrektor Dorota Nawrocka oraz instruktor Maria Jagodzińska. Prace Jakuba Tabisza eksponują ślad upływającego czasu.

Autor nie fotografował malowniczych okolic, skupił się natomiast na miejscach zaniedbanych i opuszczonych. Twierdzi, że piękno jest w przemijaniu. - Wystawa jest zrobiona pod jeden motyw- fotografowałem opuszczone miejsca. Widzę plan i staram się wyciągnąć z niego jak najwięcej szczegółów. Właśnie to bym polecił początkującym fotografom - mówił autor zdjęć. Wcześniej wystawiał już swoje prace w galerii nad basenem. Jakub zajmuje się fotografią od kilku lat. Po ukończeniu ogólniaka chciałby kontynuować naukę w tym kierunku.

Wystawę kilkudziesięciu fotografii Jakuba Tabisza w OPP, można oglądać w ciągu najbliższych tygodni.


Tagi: OPP Sierpc


JG

Komentarze do artykułu: [4]


landryn.
2009-02-16 00:30:54 - Jesteś młodziutkim człowiekiem (w porównaniu ze mną) i powiem Ci kilka zdań. To co robisz ma sens. Dlatego synu nie ustawaj i jak najwięcej pokazuj innym, to co robisz. Nie jestem specjalistą od fotografii, ale mam duszę. Widzę, że rozumiesz i czujesz głęboko. Te fotografie są bardzo ciekawe. Ciekawe kolory i architektura. Czarno-białe też wcale nie mniej. W nich widać młodzieńczy artyzm, który wymaga szlifów. Ale tylko czas jest do tego najlepszy. Smakuj tego i dziel się z innymi. Jesteś wśród swoich rówieśników, można powiedzieć, wyjątkiem. To wszystko czuć młodością, wrażliwością i ma przyszłość. Szlifuj więc stale. I stale archiwizuj. Podobno chodzisz do liceum, a ten okres jest najpiękniejszy. To co robisz ma sens. Dobrze było by gdyby ktoś Cię wspierał. Staraj się innych tym wszystkim zainteresować. Pamiętaj, że początki są zawsze trudne. Ale z czasem zobaczysz jakie to wszystko wartościowe. W kolorowych pejzażach chciało by się znaleź od zaraz. W niektórych fotografiach przetworzonych artystycznie widać twoją duszę. Nie chciałbym Cię wbijać w dumę. Zostań sobą. Staraj się być skromnym i pokornym. Ja jestem już stary. A od Ciebie tchnie młodzieńczością. I to ma sens. Ma sen.


Burzum
2009-02-15 22:47:24 - Dla tych, którzy nie moga zobaczyć na żywao podaje stronę kuby gdzie prace z wystawy są zamieszczone. www.soma.npc.pl


nick
2009-02-13 11:28:39 - byłam i jestem pod dużym wrażeniem. Te zdjęcia zapadają w pamięć. Gorąco polecam wszystkim ich obejrzenie....


Brawo Jakub!
2009-02-12 20:25:47 - Pozwolę sobie na kilka słów na temat ucznia - autora wystawy. Gdy młodzi zajmują się ciekawymi i wartościowymi stronami naszej rzeczywistości, jest to bardzo cenne. W tym kształtują się ich charaktery i wrażliwość. To później widać w dorosłym życiu. Tacy ludzie mają bogate życie i wiele sukcesów. Porównując ich drogi zyciowe z drogami tych, którzy tylko zajmują się sobą, swoimi słabościami, swoim "ja", to porównanie daje nad wyraz jaskrawy obraz. Człowiek żyje wśród ludzi. To człowiek człowieka wzbogaca. Samolub i egoista nie jest w stanie wykreować niczego pozytywnego w swym życiu. Czas mija. I nadchodzi moment, że już nic nie można zrobić. Dlatego tak ważne jest by szkoła i rodzice, ale i otoczenie pobudzało uczniów do pasji, do zainteresowań, do wyrażania swoich stosunków z ludźmi i otoczeniem. Wrażliwość jest niezbędna, by człowieka można zrozumieć. By człowiek mógł dojrzeć i zobaczyć to co się dzieje. By mógł też pojąć po wielu, wielu latach, że on sam nie był zbędny na tym świecie. Że inni to dostrzegą i będą pielęgnowąć i rozwijać. Znajdą się tacy, którzy będą to przez całe swoje życie nieść następnym pokoleniom. Brawo Jakub!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.