Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

MAZUR GOSTYNIN - MKS KASZTELAN SIERPC 1:3 (1:2) - 22.04.2007.

2007-04-24

Szczęśliwa trzynastka juniorów Kasztelana Sierpc

Trzecią kolejkę spotkań rozegrali juniorzy starsi występujący w płockiej Okręgowej Lidze Juniorów. W meczu dwóch najlepszych ekip tej grupy Kasztelan Sierpc pokonał na wyjeździe Mazura Gostynin 3:1.

Mecz na szczycie

Mimo, że to dopiero początek rundy rewanżowej spotkanie Mazura Gostynin i Kasztelana Sierpc urosło do miana meczu sezonu w Okręgowej Lidze Juniorów starszych. Stało się tak dlatego, że obie drużyny wyraźnie górują nad pozostałymi ekipami zarówno pod względem wyszkolenia technicznego, jak i poziomu taktycznego. Dodatkowo sierpczanie odskoczyli Mazurowi na 10 punktów w tabeli. Ewentualna wygrana podopiecznych Romana Betlejewskiego, oznaczała by dla gostyninian pożegnanie się z marzeniami o promocji (awansuje tylko zwycięzca grupy) do nowo powstałej II Ligi Mazowieckiej Juniorów starszych. Widząc, iż jest to ich ostatnia szansa gospodarze od początku ostro ruszyli do ataku. Niespodziewanie dla sierpczan już w 8. minucie objęli prowadzenie. Miejscowi wykonywali rzut wolny z 22 metrów na wprost bramki Mateusza Ambrochowicza. Nasz golkiper dobrze ustawił mur, ale sam wyszedł za bardzo na przedpole. Celny strzał piłkarza rywali wpadł pod poprzeczkę jego bramki. Podrażniony Kasztelan odpowiedział już dwie minuty później. Tym razem stały fragment gry (rzut wolny z 26 metrów) wykonywali goście.

Betlejewski show

Do piłki podszedł Łukasz Betlejewski i piłka zatrzepotała w okienku bramki gostyninian. Miejmy nadzieje, że Łukasz już niebawem będzie strzelał podobne bramki na seniorskich boiskach. W 22. minucie podobnie po rzucie wolnym Kasztelan objął prowadzenie. W okolicach środkowej strefy boiska rzut wolny wykonywał oczywiście Łukasz Betlejewski. Dograł wysoką piłkę do rosłego Pawła Sławińskiego. Ten przyjął futbolówkę już w polu karnym i huknął nie do obrony z 6 metrów. W 33. minucie mogło być 3:1. Ładną akcję przeprowadził Patryk Folgier. Minął dwóch rywali i wrzucił celnie w pole karne do Łukasza Nagórka. Ten ładnie przyjął piłkę, niestety naciskany przez obrońcę strzelił tuż obok słupka bramki gostyninian. W 60. minucie nasi zdolni juniorzy przypieczętowali zwycięstwo nad Mazurem. Szkolny błąd popełnił golkiper gospodarzy. Przy wprowadzaniu piłki do gry przekroczył o ponad metr linię pola karnego. Zauważył to sędzia boczny, a główny podyktował rzut wolny bezpośredni z 17 metrów od bramki Mazura. Piłkę ustawił sobie najlepszy w naszych szeregach Łukasz Betlejewski. Uderzył sprytnie po ziemi obok muru, a piłka tuż przy słupku wpadła do gostynińskiej bramki. Gospodarze próbowali się odgryzać pojedynczymi kontrami, ale w naszej bramce dobrze spisywał się Mateusz Ambrochowicz. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego sierpczanie przeprowadzili najładniejszą akcję meczu. Wymiana piłki na tzw. "klepkę" pomiędzy Łukaszem Betlejewskim, Piotrem Zielińskim i Patrykiem Folgierem kompletnie zaskoczyła miejscowych. Tym razem zabrakło szczęścia. Po strzale Folgiera piłka otarła się o słupek. Teraz Kasztelan ma już 13 punktów przewagi nad drugim w tabeli Mazurem Gostynin i prawie pewny awans do Mazowieckiej II Ligi Juniorów Starszych.