OTWARTE MISTRZOSTWA MAZOWSZA JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM - 22.04.2007.

2007-04-27

Olimpiada coraz bliżej

Reprezentanci KS Mega Taekyon przywieźli aż osiem medali z Otwartych Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. Był to ostatni sprawdzian przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. W miniony weekend w Ciechanowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. Uczestniczyła w nich 16 osobowa ekipa KS Mega Taekyon Sierpc. Z uwagi na fakt, że były to ostatnie zawody przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, (która odbędzie się 11 maja w Opolu) i Mistrzostwami Polski Juniorów (19 maja w Bornym Sulinowie) przyjechali na nie zawodnicy z całej Polski.

Worek medali

Łączna liczba startujących przekroczyła 250 osób. Rozgrywano tylko konkurencję walki sportowej - kyorugi. Podobnie jak w większości klubów, także trenerzy KS Mega Taekyon potraktowali ten występ, jako start kontrolny przed wymienionymi wyżej majowymi imprezami. Reprezentacja naszego klubu składała się 12 juniorów młodszych: Agata Dębska (- 45 kg), Aleksander Dobrzeniecki (-55 kg), Adrian Marchlewski (-53 kg), Dawid Świogoński (-44 kg), Adam Kowalski (-55 kg), Jarek Kowalski( -67 kg), Piotr Jaworski ( +68 kg), Mariusz Mirzejewski (-36 kg), Damian Kwiatkowski (+68 kg) Krzysztof Miklaszewski (+68 kg), Mateusz Węgrzynowski (-40 kg) oraz piątki juniorów: Ewelina Wojciechowska (+ 68 kg), Adam Zajączkowski (-63 kg), Przemek Składanowski (- 68 kg), Mateusz Wikło (- 73 kg) i Łukasz Bartoszewski (-78 kg). Nasi zawodnicy zdobyli aż 8 medali. Mariusz Mirzejewski zdobył złoty krążek pokonując w finale zawodnika z Puław, z którym to przegrał walkę podczas niedawnych Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Teraz udanie się zrewanżował. Srebrny medal zdobył Piotr Jaworski w najcięższej wadze juniorów młodszych, pokonując w półfinale innego naszego zawodnika Krzysztofa Miklasze­wskiego. Niestety finałowy przeciwnik był jeszcze dla Piotrka za mocny. Krzysztof Miklaszewski zdobył brąz, podobnie jak Damian Kwiatkowski (trzecie miejsce jest przyznawane ex equo zawodnikom, którzy przegrają walki półfinałowe). W najcięższej kategorii wagowej juniorów młodszych nasi taekwondocy zdobyli 3 medale. Bardzo dobrą formą wykazał się Aleksander Dobrzeniecki, który w eliminacjach nie przewalczył nawet całej jednej rundy, ponieważ nokautował swoich przeciwników już w pierwszych sekundach walk. Uległ dopiero na punkty w półfinale. Przegrał ze swoim pogromcą z Eliminacji w Puławach i zdobył brązowy medal.

Teraz do Opola

– Agata Dębska również sięgnęła po brązowy medal, ale tutaj wyraźnie została skrzywdzona przez sędziów, którzy w półfinale moim zdaniem i zdaniem większości trenerów została zbyt pochopnie zdyskwalifikowana za kopniecie poniżej pasa. Stało się to w pierwszych sekundach walki całkowicie przypadkowo, niestety sędzia uznał to za nie sportowe zachowanie. Przerwał walkę i wskazał zwycięstwo przeciwniczki. To była ta sama zawodniczka, z którą Agata zwyciężyła na Eliminacji w Puławach aż 7:0 (siedmiopunktowa przewaga kończy walkę) i gdyby nie to zdarzenie na pewno Agata miałaby przynajmniej srebro. Szkoda też straconej okazji, ponieważ w finale zmierzyłaby się z zawodniczką z Ciechanowa, która będzie jedną z jej najgroźnie­jszych rywalek na Olimpiadzie Młodzieży. Walka ta dałaby odpowiedź na pytanie na jakim etapie przygotowań jest Agata – powiedział wice prezes KS Mega Taekyon Sierpc, Artur Balcerowski. W kategorii juniorów startowała piątka naszych zawodników. Ewelinę Wojciechowską już w półfinale wyeliminowała kontuzja. Bardzo dobrą formę zaprezentował Przemysław Składanowski, który toczył zażarte pojedynki w eliminacjach. Przegrał minimalnie na punkty dopiero w półfinale. Dla kilku zawodników był to pierwszy start w tak dużych zawodach i pojechali tam po naukę. Mimo, że nie zdobyli medali zaprezentowali się bardzo dobrze.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Adrian Marchlewski, Adam Kowalski i Dawid Świgoński. Widać, że w przyszłości będą z nich dobrzy zawodnicy. – Zawody te traktowaliśmy jako start kontrolny przed głównymi imprezami, które odbędą się w maju czyli Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży i Mistrzostwami Polski Juniorów. Biorąc pod uwagę to na jakim etapie przygotowań są w tej chwili zawodnicy, start zaliczamy do udanych, choć mogło by być jeszcze lepiej. Wdzięczni jesteśmy naszym sponsorom: firmie Mega sj., naszemu stałemu sponsorowi i firmie Wiepol, która tym razem pokryła koszty transportu zawodników na zawody. Teraz będziemy kontynuować plan przygotowań do najważnie­jszych w tym roku imprez – dodał Artur. Pechowo dla taekwondoków w tym roku trafia długi weekend majowy, w trakcie którego będą musieli prowadzić treningi borykając się z utrudnionym dostępem do sierpeckich sal. Zaczynają się przecież matury i będą zmuszeni na ten czas poszukać sobie innego lokum ponieważ większość treningów odbywa się w ZS nr 1. Po długim weekendzie zostanie im już tylko tydzień do pierwszej z imprez.