Piłkarze Kasztelana Sierpc w swoim ostatnim przed startem ligi meczu sparingowym pokonali Mazura Gostynin 3:1(3:0) - 08.03.2008.

2008-03-13

Rywalem naszej drużyny w jej ostatnim sprawdzianie przed startem rundy wiosennej grupy północnej - Mazowieckiej Ligi Seniorów była dwunasta drużyna płockiej Ligi Okręgowej – Mazur Gostynin. Co ciekawe, znacznie odmłodzony w ostatnich dwóch sezonach zespół z Gostynina lepiej podczas rozgrywek ligowych spisywał się właśnie na wyjazdach. Wydawało się, że będzie, więc solidnym i twardym sparing partnerem, w tym ważnym dla gospodarzy meczu. W pierwszych minutach lepiej spisywali się goście, którzy wyglądali na nieco lepiej zgranych. Mazur miał nawet okazję do objęcia prowadzenia, ale na wysokości zadania stanął golkiper Kasztelana Mateusz Ambrochowicz. W 16. minucie ładna akcja Macieja Lemanowicza i Daniela Trzcińskiego zakończyła się golem tego ostatniego. Goście odpowiedzieli dwoma bardzo groźnymi strzałami na naszą bramkę, ale ponownie bez zarzutu spisał się Ambrochowicz. Gdy w 35. minucie Marcin Szulc celnym strzałem z bliska wykończył składną akcję całego zespołu z przyjezdnych nieco zeszło powietrze. Nie grali przecież źle, a przegrywali już 0:2. Sierpczanie poszli za ciosem. Po przechwycie w środku pola Lemanowicz zagrał lobem do wychodzącego na pozycję Michała Dzięgielewskiego. Ten na 16 metrze od bramki rywali dobrze przyjął piłkę i będąc sam na sam z bramkarzem Mazura uderzył pewnie pod poprzeczkę. Sierpczanie grali z dużym polotem w ofensywie i po pierwszej połowie prowadzili niespodziewanie (zważywszy na ostatnie wyniki) już 3:0. Nieco gorzej prezentowaliśmy się w defensywie. Gdyby nie dobra dyspozycja naszego golkipera, wynik mógłby wyglądać nieco mniej korzystnie. Na drugą połowę sierpczanie wyszli nieco ospali i bez większych chęci na podwyższenie wyniku. W przeciwieństwie do gostyninian, którzy zaatakowali od początku i w 49. minucie zaliczyli honorowe trafienie. W drugiej odsłonie to goście mieli więcej z gry, ale doskonała postawa Mateusza Ambrochowicza uchroniła nas od utraty kolejnych goli. Patrząc przez pryzmat całych 90 minut, na wyróżnienie zasłużyli także Damian Bednarski i Mateusz Telesiewicz, którzy harowali ciężko i ustrzegli się niepotrzebnych (nonszalanckich) błędów w przeciwieństwie do większości kolegów. Na pewno na plusy tego meczu trzeba zaliczyć sam wynik (aspekt psychologiczny) i dobrą grę w ofensywie doświadczonych piłkarzy: Dzięgielewskiego, Lemanowicza oraz Trzcińskiego. Jest niestety także wiele minusów, jak choćby zbyt duże odległości między poszczególnymi formacjami, indywidualne błędy w kryciu wynikające z lekceważenia przygotowanych przez trenerów założeń taktycznych. Przede wszystkich, co zrozumiale brakuje jednak zgrania i kondycji fizycznej (zwłaszcza u bardziej doświadczonych graczy). Trenerów Romana Betlejewskiego i Dariusza Kraskę czeka wielki ból głowy, przy zestawieniu wyjściowej "11" na Kryształ Glinojeck. Staną przed dylematem. Czy postawić na lepiej przygotowanych fizycznie, ale mniej doświadczonych wychowanków, czy też na ogranych, ale niebędących w optymalnej formie ich starszych kolegów? Może znajda złoty środek. Na pewno szkoleniowcom z Sierpca (i nie tylko im) znacznie poprawiła humor informacja, że nagabywany przez Amatora Maszewo Grzegorz Pietrzak zdecydował, że pozostaje w Kasztelanie. Najbardziej doświadczony i najlepszy piłkarz sierpczan w rundzie jesiennej dotrzymał, więc słowa i dogadał się z zarządem MKS Kasztelan. To bardzo ważna wiadomość nie tylko w aspekcie czysto sportowym. Jeśli nic w tej kwestii się nie zmieni będzie to można poczytać za pierwszy istotny sukces dyplomatyczny nowego prezesa i zarządu klubu. Sam Grzegorz Pietrzak nam jednak, (choć kto wie?) meczu w Glinojecku nie wygra. Niezgrany, osłabiony kadrowo i nie przygotowany fizycznie zespól Kasztelana zmierzy się z 4 ekipą grupy północnej MLS. Kryształ w dotychczasowych 7 meczach ligowych u siebie odniósł 5 zwycięstw i zanotował 2 porażki. W swoich ostatnich sparingach popularni cukrownicy pokonali Koronę Szydłowo (3:1), przegrali z Nadnarwianką Pułtusk (0:3), ulegli Iskrze Krasne (1:3) i pokonali Borutę Kuczbork (3:2). Jak widać o punkty w Glinojecku będzie bardzo ciężko, ale liczymy na zaangażowanie, determinację i konsekwencje w grze naszej drużyny. Może wtedy unikniemy blamażu, a może nawet przywieziemy z tego wyjazdu bezcenny punkt.