Futboliści Kasztelana Sierpc w czwartej kolejce rozgrywek Ligi Okręgowej zwyciężyli na własnym stadionie Wisłę Duninów 3:1 (1:0) - 30.08.2008.

2008-09-02

W czwartej serii gier płockiej Ligi Okręgowej do Sierpca zawitała jedenastka Wisły Duninów. Ostatnie miejsce, jakie Wisła zajmowała przed tą kolejką mogło być złudne. Piłkarze z Duninowa mieli bowiem w trzech pierwszych meczach wymagających rywali. Zmierzyli się kolejno z Amatorem Maszewo (dom), Skrą Drobin (wyjazd) oraz Błękitnymi Gąbin (dom). Wszystkie te konfrontacje przegrali, ale już w Sierpcu pokazali się z dobrej strony. Co ciekawe, to piłkarze z Duninowa pierwsi stworzyli klarowną sytuację podbramkową. Na szczęście nasz bramkarz - Mateusz Ambrochowicz stanął na wysokości zadania. Sierpczanie przez pierwsze pół godziny gry bili głową w mur. Dopiero w 35. minucie Mateusz Telesiewicz zagrał odważnie prostopadłą piłkę do Michała Dzięgielewskiego. Ten na pełnej szybkości wpadł w pole karne i mimo ostrego kąta strzelił precyzyjnie w długi róg bramki Wisły. Było 1:0, a gra miejscowych nabrała wreszcie rozmachu. W tej części gry na bramkę Wisły strzelali groźnie jeszcze Dzięgielewski i Krystian Szpejna. Pierwszy kwadrans po przerwie to wyrównana gra, głównie w środku pola. Mówiąc złośliwie była to typowa okręgówka. Dużo nieefektywnego biegania i jeszcze więcej fauli. W 62. minucie jeden z piłkarzy gości brutalnie sfaulował Daniela Trzcińskiego. Zdenerwowany pomocnik Kasztelana odepchnął rywala i sędzia pokazał obu graczom czerwone kartki. Fatalne sędziowanie całej trójki arbitrów (Kwasiborski - Lipiński, Lewandowski) sprawiło, że mecz się niepotrzebnie zaostrzył. Co gorsze, większość decyzji arbiter główny podejmował na niekorzyść Kasztelana. Na szczęście nie podcięło to skrzydeł naszej drużynie, a już na pewno nie Michałowi Dzięgielewskiemu, który w 84. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Popularny Dzięgiel w swoim stylu położył bramkarza i strzelił do pustej bramki. Nie minęły dwie minuty, a ten sam zawodnik w swoim kolejnych meczu (3 gole w meczu z Orłem) skompletował hat-trick. Trzeci gol dla Kasztelana to zasługa dynamicznego rajdu Marcina Nowakowskiego. Pomocnik sierpczan uciekł defensorom Wisły i podał w tempo do swojego kolegi, który strzelił swojego siódmego gola w tym sezonie. Michał w 88. minucie mógł powiększyć swój dorobek bramkowy. Niestety, nie kryty strzelił z 4 metrów nad poprzeczką.   W drugiej minucie doliczonego czasu gry goście zaliczyli honorowe trafienie po strzale z rzutu karnego. Tym razem arbiter się nie pomylił. Jedenastka (po faulu obrońcy Kasztelana) była ewidentna. Co najważniejsze sierpczanie zgarnęli kolejne trzy oczka i awansowali na 4 miejsce w ligowej tabeli. W najbliższej (piątej) kolejce Kasztelana zagra na wyjeździe z Unią Iłów. Rywalem nieprzewidywalnym, ale jak najbardziej do pokonania. Nasz typ to 4:2 dla Kasztelana.

Wynik i skład

KASZTELAN SIERPC - WISŁA DUNINÓW 3:1 (1:0)

Kasztelan: Ambrochowicz - Braniecki, Szpejna, Topolewski, Gesek - Telesiewicz (46’Sadowski), Betlejewski (74’Nowakowski), Trzciński, Zieliński R. (63’Szulc M., 83’Lisowski) - Paczkowski, Dzięgielewski

Amator Maszewo - Świt Staroźreby 9:0

Skra Drobin - Start Proboszczewice 7:4 (awansem 20.08)

Zestaw par 5 kolejki

Unia Iłów - Kasztelan Sierpc, Start Proboszczewice - Błękitni Gójsk, Świt Staroźreby - Skra Drobin, Mazur Gostynin - Zryw Bielsk, Wisła Duninów - Bzura Chodaków, Błękitni Gąbin - Orzeł Goleszyn, Zorza Szczawin Kościelny - Amator Maszewo, Skrwa Łukomie - Stegny Wyszogród