Piłkarze ręczni Kasztelana Sierpc pokonali 56:15 (27:7) UKS Aura Chorzele w 6 kolejce Warszawsko - Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych - 15.11.2008.

2008-11-19

Było to drugie zwycięstwo naszych reprezentantów w sezonie 2008/2009. Początek rozgrywek nie był dla nich zbyt udany. Sierpczanie przegrali trzy pierwsze mecze, kolejno z SKF Wisła Płock, MKS Agrykola II Warszawa oraz SKF Wisła II Płock. Te porażki były jednak do przewidzenia, patrząc na potencjał kadrowy i organizacyjny dzielący sierpczan od klubów z Płocka czy Warszawy. Na szczęście, już w starciu z UMKS Trójka Ostrołęka podopieczni Waldemara Frydrychowicza zaczęli gonić czołówkę. Pokonali w ładnym stylu Trójkę 37:18 i w spokoju oczekiwali kolejnych spotkań. W 5 kolejce Kasztelan pauzował, ale już w szóstej gościł na własnym parkiecie UKS Aura Chorzele. Sierpczanie kompletnie zaskoczyli gości agresywną obroną i pomysłowością w ataku. Dość powiedzieć, że Aura pierwszą bramkę zdobyła w 8. minucie przy stanie 8:0 dla Kasztelana. Miejscowi nie zwalniali tempa i po dwudziestu minutach prowadzili 20:4. Bardzo dobry mecz rozgrywali Bartosz Frankiewicz (10 bramek w meczu) i Daniel Solecki (9 bramek), którzy byli nie do zatrzymania dla graczy Aury. Pierwsza połowa skończyła się zasłużonym i niezwykle wysokim prowadzeniem gospodarzy 27:7. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Waldemara Frydrychowicza rzucali bramkę za bramką. Gościom z kolei, ich zdobywanie przychodziło z ogromnym trudem i w 45. minucie było już 40:11 dla gospodarzy. Gdy w drugiej połowie aktywniej do gry w ataku włączyli się najlepszy strzelec drużyny - Maciej Mazurowski (11 bramek) i Sebastian Remlinger (10 bramek) było wiadomo, że mecz zakończy się pogromem gości z Chorzeli. Tak też się stało, bo po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniało 56:15. Wynik niezwykle rzadko obserwowany na meczach szczypiorniaka. Po trudnym początku rozgrywek forma sierpczan idzie w górę. Czekamy na dalsze zwycięstwa, choć biorąc pod uwagę klasę rywali nie będzie o nie łatwo.