Szczypiorniści Kasztelana Sierpc przegrali z Agrykolą Warszawa 23:24 (8:8) w 9 kolejce Warszawsko - Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych - 08.12.2008.

2008-12-08

Oby w kolejnych meczach naszej drużynie sprzyjało więcej szczęścia
Oby w kolejnych meczach naszej drużynie sprzyjało więcej szczęścia

Spotkanie z Agrykolą I Warszawa było dla młodych sierpczan trzecim z kolei niezwykle ciężkim ligowym bojem. Wcześniej juniorzy młodsi Kasztelana pokonali na wyjeździe 30:27 (14:12) Deltę Radom oraz ulegli na własnym parkiecie UKS Wilanowii I Warszawa 27:31 (16:16). W tych spotkaniach z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Michał Sławiński (9 i 8 bramek), Maciej Mazurowski (9 i 6), Paweł Stępkowski (5 i 1) oraz Michał Lewandowski (4 i 5). Na dobrą dyspozycję rzutową tych właśnie zawodników mógł przed meczem z Agrykolą liczyć trener sierpczan - Waldemar Frydrychowicz. Mimo atutu własnej hali i dopingu miejscowej publiczności szczypiorniści ze stolicy nie byli w stanie od początku narzucić gościom swojego stylu gry. Kasztelan nieźle bronił i wyprowadzał skuteczne kontrataki. Na tablicy wyników co chwila pojawiał się rezultat remisowy (2:2, 4:4, 6:6). Wśród gości brylował największy talent sierpeckiej piłki ręcznej - Maciej Mazurowski. Do przerwy rzucił Agrykoli 6 bramek, a pierwsza część meczu zakończyła się remisem 8:8. Niestety początek drugiej odsłony został przez naszych szczypiornistów kompletnie przespany. W 40. minucie warszawianie wyszli na prowadzenie 16:9 i wydawało się, że jest już po meczu. Nasi juniorzy nie dawali jednak za wygraną. W bramce świetnie spisywał się Marcin Bombalicki. W polu szalał Maciej Mazurowski. Nasz bombardier rzucił rywalom w drugiej połowie 10, a łącznie aż 16 bramek. Niestety czasu było coraz mniej, a w 50. minucie miejscowi prowadzili jeszcze 20:17. Gdy w 57. minucie rywale mieli trzy trafienia przewagi (24:21) sierpczanie rzucili na szalę wszystkie siły i umiejętności. Na 12 sekund przed syreną końcową Kasztelan przegrywał 24:23 i miał piłkę. Niestety jednemu z naszych szczypiornistów zabrakło zimnej krwi. Zamiast podawać piłkę, próbował kozłem znaleźć się w pozycji rzutowej. Gospodarze przerwali tę akcje faulem, a na więcej dzielnym sierpczanom nie starczyło już czasu. Przegrali, ale doświadczenia zebrane w tej konfrontacji powinny zaprocentować już podczas rundy rewanżowej, która rozpocznie się jeszcze w grudniu. Póki co, nasi juniorzy młodsi z dorobkiem 6 punktów po siedmiu ligowych kolejkach zajmują 6 miejsce w tabeli.