W spotkaniu 20 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc pokonał u siebie Unię Iłów 3:1 (3:1) - 18.04.2009.

2009-04-18

Po wpadkach z Orłem Goleszyn i Wisłą Duninów dla piłkarzy Kasztelana przyszedł czas na rehabilitację. Lepszego rywala do tego celu sierpczanie nie mogli sobie wymarzyć. Unia Iłów była, bowiem przed tą kolejka jedną z dwóch (obok Wyszogrodu) drużyn z najgorszą obrona w lidze. Średnia prawie trzech straconych bramek na mecz mówiła sama za siebie. Jeśli nie z takimi rywalami, to w końcu, z kim będziemy wygrywać w tej lidze? Nie chodziło tu już nawet o ligowe punkty (awans i spadek nam od dawna nie grożą), ale o przysłowiowe dobre imię klubu i szacunek dla sierpeckich kibiców. Kasztelan rozpoczął najlepiej jak można, czyli od gola. Niezde­cydowanie defensorów Unii w ich polu karnym wykorzystał Mateusz Telesiewicz. Wycofał piłkę do Marcina Nowakowskiego, a ten nie miał kłopotów z umieszczeniem jej w siatce. Niestety od tego momentu na około 40 minut gra w tym meczu się skończyła. Podopieczni Pawła Dylewskiego zwolnili tempo gry, a czekającym na najmniejszy wymiar kary gościom też było to na rękę. W 42. minucie nieudana pułapka offsaidowa w wykonaniu obrońców Kasztelana zemściła się golem wyrównującym dla Unii. To była zresztą pierwsza dobra sytuacja bramkowa gości. Sierpczanie, jak rasowy bokser odpowiedzieli szybko dwoma ciosami. Najpierw w 44. minucie Marcin Nowakowski (najlepszy piłkarz spotkania) świetnie dorzucił piłkę z rzutu rożnego w pole karne. Tam do futbolówki znakomicie wyskoczył Krystian Szpejna i uderzył głową nie do obrony. Chwilę później było już 3:1. Nie, kto inny tylko Nowakowski wykonywał rzut wolny z okolic narożnika pola karnego. Uderzył mocno w światło bramki, a golkiper Unii wypluł piłkę przed siebie. Z prezentu skorzystał Dariusz Rutkowski, dla którego był to pierwszy ligowy gol w barwach MKS Kasztelan. Druga połowa to już przysłowiowe flaki z olejem, o których nie warto nawet mówić. Kasztelan w dość kiepskim stylu, ale co najważniejsze zgarnął trzy oczka. Już dzisiaj o 17:00 sierpczanie zagrają u siebie w zaległym meczu z Błękitnymi Gójsk. Ci ostatni zremisowali w weekend z Orłem Goleszyn 2:2. Zapowiada się ciekawe widowisko. Pod warunkiem, że podopieczni Pawła Dylewskiego zagrają tak, jak w pierwszym wiosennym meczu z Bzurą Sochaczew.