W meczach 28 i 29 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc przegrał kolejno z Amatorem Maszewo 1:2 (0:2) oraz Skrą Drobin 1:5 (1:3) - 18.06.2009.

2009-06-25

Mecz z Amatorem toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych.
Mecz z Amatorem toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych.

W drugiej połowie Kasztelan ostro zaatakował rywali.

Po dramatycznym i co ważne zakończonym zdobyciem trzech punktów (4:3) meczu w Bielsku sierpczanie z optymizmem podchodzili do trzech ostatnich spotkań sezonu. W końcówce ligi MKS Kasztelan miał się spotkać z trzema najlepszymi (według tabeli) zespołami Płockiej Ligi Okręgowej. Konfrontacja z Amatorem Maszewo odbywała się w arcytrudnych warunkach pogodowych, przy padającym obficie deszczu i silnym wietrze. Choć w pierwszej połowie tego spotkania sierpczanie nie grali źle, w głupi sposób stracili dwa gole (w 26. i 36. minucie) i wydawało się, że jest po meczu.
Trafił w widły
W 64. minucie Patryk Gałamaga zdobył bramkę z gatunku - stadiony świata. Przymierzył pięknie z około 20 metrów w okienko bramki gości. Od tego momentu podopieczni Pawła Dylewskiego podkręcili tempo, ale strzały Marcina Nowakowskiego i Michała Dzięgielewskiego nie dały nam wyrównania. W 82. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Amatora, ale Bartosz Przybyszewski w pięknym stylu obronił uderzenie Tomasza Golatowskiego. Dwie minuty później, po ładnej kontrze maszewian naszego golkipera uratował słupek. Ostatni kwadrans to przygniatająca przewaga sierpczan i niebezpieczne kontry gości. W 91. minucie meczu w polu karnym Amatora zakotłowało się niemiłosiernie. Bramka na 2:2 wisiał w powietrzu, ale dwa razy (na nieszczęście sierpczan) piłka trafiła w stojących metr przed linią bramkową obrońców Amatora. Kasztelan przegrał z wiceliderem, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie.
Świetny początek
W 29. kolejce sierpczanie pojechali do Drobina na spotkanie z tamtejszą Skrą. Mecz ułożył się dla naszej ekipy znakomicie. W 4. minucie Nowakowski wrzucił wysoką piłkę w pole karne, a Dzięgielewski głową ulokował ją w bramce gospodarzy. Niestety później było już tylko gorzej, a już do przerwy Kasztelan przegrywał 1:3. Wszystkie trzy bramki dla Skry padły po indywidualnych błędach naszych piłkarzy. W drugiej połowie sierpczanie ruszyli do odrabiania strat, a miejscowi w końcówce meczu skutecznie nas skontrowali i było 5:1 dla drobinian. Wynik nie oddaje jednak tego co działo się na boisku. Nasi piłkarze (Nowakowski, Dzięgielewski) mieli trzy tzw. stu procentowe sytuacje do zdobycia goli, ale się nie udało. Sierpczanie wciąż jeszcze walczą z Mazurem Gostynin o piąte miejsce na finiszu ligi, a Michał Dzięgielewski o tytuł króla strzelców PLO.

Wyniki i składy
KASZTELAN SIERPC - AMATOR MASZEWO 1:2 (0:2)
Kasztelan: Przybyszewski - Gałamaga (87’Szulc M.), Rutkowski, Pniewski, Brzemiński - Sławiński, Szpejna, Nowakowski, Telesiewicz (87’Paczkowski), Mazurowski (46’Lemanowicz) - Dzięgielewski,
Bramki: Dla Amatora - Muszyński (26’), Sokalewski (36’); Dla Kasztelana - Gałamaga (64’)