W spotkaniu trzeciej kolejki grupy północnej mazowieckiej IV ligi Kasztelan Sierpc pokonał 2:1 (1:0) MKS Przasnysz - 28.08.2010 r.

2010-09-01

Pojedynek współliderów grupy północnej mazowieckiej IV ligi zapowiadał się na wielkie widowisko. Rzeczywiście piłkarze obydwu drużyn stworzyli fascynujący spektakl. Jeśli chodzi o poziom sportowy, takiego meczu nie było w Sierpcu od lat.

Gra z klepki, ofensywne rajdy chodzących, jak wahadła bocznych obrońców, dokładne passy wypuszczające napastników w tzw. "uliczkę" i p.w. parady bramkarzy. W drugiej połowie doszła do tego iście futbolowa aura, bo nad Sierpcem zaczął padać deszcz. Sierpczanie grając jeszcze w lidze okręgowej brylowali na tle rywali przygotowaniem fizycznym. Tym razem zobaczyliśmy jednak zespół (Przasnysz) nie gorzej, a może nawet minimalnie lepszy od nas pod tym względem.

Zabrakło zimnej krwi

To ważne dla układu tabeli spotkanie rozpoczęło się idealnie dla Kasztelana. Już w 15. minucie Tomasz Sudomir dograł odbitą po wykonywanym wcześniej rzucie rożnym piłkę wprost na głowę Otito Praise. W swoim premierowym meczu ligowym w barwach Kasztelana młody Nigeryjczyk zaliczył więc pierwsze trafienie. Do przerwy mimo kilku niezłych sytuacji dla sierpczan wynik nie uległ już zmianie. W 60. minucie rewelacyjna robinsonada Mateusza Ambrochowicza uchroniła nasz zespół od utraty gola. Niestety jego dobrze grający tego dnia koledzy nie wykorzystali dwóch kolejnych okazji do podwyższenia prowadzenia. Goście nie mieli za to żadnych skrupułów. W 75. minucie po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego piłkarza gości, piłka wpadła w popularne widły bramki sierpczan i było 1:1. MKS Przasnysz przejął inicjatywę, ale to zawodnicy Pawła Dylewskiego (Tomasz Sudomir i Michał Dzięgielewski) stworzyli w końcówce meczu dwie doskonałe okazje. Niestety obie nie wykorzystane. Gdy sędzia doliczył do regulaminowego czasu trzy minuty, tylko najwierniejsi kibice piwoszy wierzyli w sukces ich klubu. Ta wiara opłaciła się. Dokładnie w 93. minucie arbiter podyktował rzut wolny dla sierpczan. Co prawda, już na połowie przasnyszan, ale w znacznej odległości od ich bramki. Do futbolówki podszedł doświadczony Tomasz Golatowski.

Niepokonany wicelider

Spodziewano się, że wrzuci klasyczną piłkę na tzw. "aferę". Tymczasem popularny Rzeźba zagrał kapitalną, mocno bitą piłkę w pole karne gości. Tam najbardziej aktywnie zachował się Paweł Winnicki. Wygrał pojedynek w powietrzu i uderzył piłkę głową tuż przy słupku bramki przasnyszan. Euforia na stadionie Kasztelana była ogromna. Piłkarze podbiegli do kibiców i cieszyli się razem z nimi, a sędzia zakończył te zawody. Szczęśliwe, ale z drugiej strony jak najbardziej zasłużone trzy punkty pozostały w Sierpcu. Kasztelan utrzymał miano niepokonanego w lidze, ale stracił fotel lidera na rzecz niezwykle skutecznego Hutnika Warszawa. Już po pierwszych trzech kolejkach ligowych widać, że to właśnie Hutnik, obok MKS Mława i Nadnarwianki Pułtusk są najpoważniejszymi kandydatami do awansu. Miejsce Kasztelana jest tyleż zaskakujące, co zasłużone, choć musimy pamiętać, że najtrudniejsze mecze jeszcze przed nami. Teraz Kasztelan zagra 5 września z Koroną w Ostrołęce, a tydzień później w Pułtusku z Nadnarwianką. Kolejny mecz w Sierpcu dopiero 15 września (środa) z Wkrą Żuromin. Te dwa wyjazdy będą niezłym sprawdzianem dla podopiecznych Pawła Dylewskiego. Każdy punkt zdobyty na obcym terenie będzie oczywiście bezcenny.