Remis na pożegnanie sezonu - 19.06.2011 r.

Obecność Michała Dzięgielewskiego (nr 11) miała być zwiastunem lepszej gry sierpczan.
Obecność Michała Dzięgie­lewskiego (nr 11) miała być zwiastunem lepszej gry sierpczan.

Druga połowa meczu należała do gospodarzy.

Na meczu z Tęczą stawili się tylko najwierniejsi kibice Kasztelana.
Na meczu z Tęczą stawili się tylko najwierniejsi kibice Kasztelana.
W spotkaniu 30 kolejki grupy północnej mazowieckiej IV ligi Kasztelan Sierpc zremisował na własnym stadionie z Tęczą Płońsk 2:2 (0:2). Remis w ostatnim meczu sezonu pozwolił Kasztelanowi zachować twarz po serii pięciu porażek.

Ostatni mecz sezonu 2011/2012 wydawał się doskonałym momentem zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców na sympatyczne pożegnanie z ligowymi rozgrywkami. Kibice nie stanęli jednak na wysokości zadania, bo o ile przez cały sezon frekwencja na meczach Kasztelana była naprawdę wysoka (jak na warunki na obiekcie i poziom gry na boisku), to spotkanie z Tęczą obserwowało tylko 80 widzów.

Powrót snajpera

Piłkarze z kolei podeszli do spotkania bardzo piknikowo i niemrawo. Już w 17. minucie po błędzie przy stałym fragmencie gry straciliśmy gola. Warto przypomnieć, że dla Tęczy był to swoisty mecz o życie. Remis dawał tęczowym utrzymanie w lidze. Jak się później okazało płońszczanie i tak utrzymaliby się w gronie IV ligowców, gdyż komisja ligi (już po zakończeniu rozgrywek) zweryfikowała wynik ich meczu z Wkra Żuromin z 0:1 na walkower (3:0) dla Tęczy. W  Sierpcu nikt nie mógł tego jednak przewidzieć, a kierowani na boisku przez Roberta Jadczaka goście parli do przodu. Asysta (druga w meczu) tego najbardziej doświadczonego gracza Tęczy przy golu w 23. minucie podwyższyła prowadzenie rywali. Sierpczanie oprócz strzału z rzutu wolnego Macieja Lemanowicza nie stworzyli sobie w pierwszej połowie żadnej klarownej sytuacji bramkowej. Trudno się temu dziwić, skoro w tej części gry tylko Michał Dzięgielewski (wrócił po kontuzji) i Babatunde Alimi walczyli, jak przystało na piłkarzy z IV ligi. Na szczęście w drugiej połowie głównie za sprawą Dzięgie­lewskiego wróciliśmy do gry. Nasz najlepszy strzelec w 52. minucie po indywidualnej akcji zdobył bramkę kontaktową. Osiem minut później skutecznie wykonał rzut karny i zrobiło się 2:2.

Cel został osiągnięty

Goście nieco zaskoczeni takim obrotem wypadków w końcówce meczu cofnęli się do desperackiej obrony. W doliczonym czasie gry mogli nawet stracić gola, ale tak się nie stało i sprawiedliwy remis uradował obie ekipy. Podopieczni Pawła Dylewskiego przełamali niemoc po pięciu porażkach z rzędu i honorowo zakończyli sezon. Dzięki walkowerowi dla Tęczy w meczu z Wkrą sierpczanie kosztem zespołu z Żuromina zakończyli zmagania ligowe nie na 11, a na 10 miejscu. Jak na beniaminka to całkiem niezła lokata, choć o drugiej części rundy rewanżowej wolelibyśmy zapomnieć. Podsumowując w skrócie sezon trzeba powiedzieć, iż najważniejszy cel, jakim było utrzymanie został osiągnięty. Niepotrzebnie doszło w MKS Kasztelan do zawirowań w drugiej połowie rundy wiosennej, bo to rzutuje na dobre imię klubu i utrudnia później negocjacje z piłkarzami, czy szukanie sponsorów. Do IV ligi zasłużenie awansował Hutnik Warszawa. Zespół z Bielan górował nad pozostałymi drużynami potencjałem piłkarskim, ale też i organizacyjnym. Do lig okręgowych spadły bezpośrednio Korona Ostrołęka, Iskra Krasne i Kryształ Glinojeck. Po przegranym barażu o utrzymanie w lidze z Okęciem Warszawa (0:4 i 1:1) grono IV ligowców opuszcza też MKS Ciechanów. Z kolei w meczach barażowych o wejście do tej klasy rozgrywek, szczęście uśmiechnęło się do Amatora Maszewo, Wulkanu Zakrzew i Ostrovii Ostrów Mazowiecka.

Wynik i składy

KASZTELAN SIERPC - TĘCZA PŁOŃSK 2:2 (0:2)

Kasztelan: Ambrochowicz - Nowakowski, Lemanowicz, Gaul, Siennicki - Szulc M. (85’Sudomir), Alimi, Dzięgielewski, Paczkowski - Zieliński R., Stefański

Tęcza: Wójcik - Bogucki, Żebrowski, Bluszcz, Sebastian Jadczak (6' Mateusz Pałka) - Emil Kuciński, Kamil Kudelski, Robert Jadczak, Krzysztof Dzięgielewski - Łukasz Federczyk (80' Michał Kłodowski), Sławomir Suchomski

Bramki: Dla Kasztelana: Dzięgielewski M. 2 (52’, 60’k.); Dla Tęczy: Żebrowski (17’), Dzięgielewski K. (23’)