Sierpeccy taekwondowcy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łowiczu. Brązowy medal Lidii Lewandowskiej - 14-16.06.2013 r.

2013-06-25

Reprezentacja Mazowsza z trenerami.
Reprezentacja Mazowsza z trenerami.

Oliwia wśród delegacji na Otwarciu Olimpiady (pierwsza z prawej).
Oliwia wśród delegacji na Otwarciu Olimpiady (pierwsza z prawej).

Lidia na podium (pierwsza z prawej).
Lidia na podium (pierwsza z prawej).

W dniach 14-16 czerwca 2013 r. w Łowiczu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo olimpijskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, której to gospodarzem jest w tym roku Województwo Łódzkie. Jest to największa impreza sportowa organizowana co roku na terenie kraju. Zawody odbywają się we wszystkich dyscyplinach Letnich Igrzysk Olimpijskich i startują w nich tylko reprezentacje województw.

Z Sierpca do Reprezentacji Mazowsza na te zawody powołanie wywalczyły dwie zawodniczki: Lidia Lewandowska w kat. 59 kg i Oliwia Perczyńska w kat. 51 kg. Bardzo liczyliśmy na występ Oliwii, której dotychczasowa forma wskazywała na miejsce medalowe w tej imprezie. Niestety nasza zawodniczka w pierwszym pojedynku uległa zawodniczce z Bolesławca 1:5. Wiedzieliśmy już, że nie jest dobrze. Oliwii została jeszcze szansa w repasażach. W pierwszym pojedynku repasażowym zawalczyła na swoim normalnym poziomie i wysoko wygrała wynikiem 11:4 z zawodniczką z Ciechanowa. Niestety walki repasażowe były tak rozgrywane, że Oliwia miała tylko jedną walkę przerwy do bezpośredniego pojedynku o medal brązowy. Jej przeciwniczka miała zdecydowanie dłuższy czas odpoczynku po przegranym pojedynku półfinałowym. W pierwszej rundzie było jeszcze dobrze, ale już w drugiej rundzie Oliwia wyraźnie osłabła. Przegrała pojedynek 2:6 i ostatecznie został sklasyfikowana na pozycji 5-8.

Mile zaskoczyła natomiast Lidia, która trenuje stosunkowo od niedawna i w ubiegłym roku startowała w niższej kategorii wiekowej - w młodzikach. Lidia w pierwszym swoim pojedynku pokonała zawodniczkę z Olsztyna, wynikiem 3:2. Było to bardzo pozytywne zaskoczenie, ponieważ z tą samą przeciwniczką przegrała bardzo wysoko podczas zawodów eliminacyjnych. W półfinale nasza zawodniczka zmierzyła się z zawodniczką z Warszawy. Po dość dobrym pojedynku Lidia przegrała 1:4. W tej sytuacji została nam jeszcze jedna walka repasażowa o brążowy medal. Przeciwniczką miała być zawodniczka z Opola, ale z nieznanych nam przyczyn nie wyszła do walki z Lidią. W takiej sytuacji to Lidia zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Medal sierpczanki przyczynił się wydatnie do zdobycia przez Reprezentację Mazowsza III miejsca w klasyfikacji województw.