Młodzicy i dzieci z KS Taekyon z workiem medali po Mistrzostwach Mazowsza w Taekwondo Olimpijskim - 14.11.2015 r.

2015-11-16

Mistrzostwa Mazowsza Młodzików i Dzieci w Taekwondo Olimpijskim, a na nich młodzi sierpczanie z KS Taekyon wraz z trenerem Arturem Balcerowskim, 14.11.2015 r.
Mistrzostwa Mazowsza Młodzików i Dzieci w Taekwondo Olimpijskim, a na nich młodzi sierpczanie z KS Taekyon wraz z trenerem Arturem Balcerowskim, 14.11.2015 r.

14 listopada 2015 r. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodzików i Dzieci w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach uczestniczyła 15 osobowa reprezentacja Klubu Sportowego Taekyon. Zawodnicy w wieku 9 lat i młodsi rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i poomse, natomiast zawodnicy w wieku 10-11 lat rywalizowali dodatkowo w mini -kyorugi (walka sportowa bez możliwości atakowania głowy przeciwnika).

W konkurencjach sprawnościowych 9-latków Dominik Chrzanowski zdobył srebrny medal w konkurencji twio ap chagi (kopnięcie dosiężne z wyskoku), Kamil Okraszewski w kategorii młodzików także srebro w konkurencji dolyo chagi (wielokrotne kopnięcie w ciągu 10 sekund), Jan Juszczyk zdobył brązowy medal w tej samej konkurencji co Kamil, tylko w kategorii 7 latków. W konkurencji poomse Aleksandra Klasińska zdobyła srebrny medal w kategorii młodzików.

Najwięcej medali nasi zawodnicy zdobyli w konkurencji walki sportowej: Aleksandra Klasińska po bardzo dobrych pojedynkach zwyciężyła i zdobyła złoty medal w kat. do 35 kg. Podobnie Jakub Mikucki zdobył złoto pokonując wszystkich przeciwników w kategorii + 60 kg. Brązowe medale zdobyli: Bartosz Nowak w kat. - 37 kg, Michał Kunda w kat. - 48 kg i Igor Olczak w kat. -55 kg.

Dwie najważniejsze imprezy dla naszych młodzików w tym roku to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Mazowsza. W obu turniejach zawodnicy przywieźli po kilka medali. To cieszy i napawa optymizmem na przyszłość. Zawodnicy z tej grupy wiekowej naprawdę fajnie "wkręcili się" w trenowanie. Tworzą zgraną grupę, która lubi przebywać ze sobą, razem trenować i razem jeździć na zawody. A więc od tej strony mamy wszystko co jest potrzebne, aby osiągać sukcesy. Na uwagę zasługuje również fakt, że ci sami zawodnicy zdobyli medale na obu tych imprezach, które odbyły się w bardzo krótkim ostępie czasu. Nie był to zatem przypadek, tylko efekt solidnej  pracy na treningach.