WKRA ŻUROMIN - MKS KASZTELAN SIERPC 2 : 2 (1 : 1) - 05 VIII 2006 r.

2006-08-10

Na tydzień przed inauguracją sezonu 2006/2007 Kasztelan Sierpc zmierzył się na wyjeździe z Wkrą Żuromin. Prawie 100 osobowa grupa kibiców obejrzała ciekawe widowisko zakończone remisem 2:2.

Konfrontacja w Żurominie była dla trenera sierpczan Rajmunda Koperka ostatnim testem przed sobotnim startem ligi. Szkoleniowiec sierpczan po tym meczu musiał już widzieć jaka jedenastka wybiegnie w Płońsku na stadionie Tęczy w walce o ligowe punkty.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando miejscowych, którzy w 20. minucie objęli prowadzenie. Nieco zaspali nasi obrońcy, a bramkarz Mariusz Ostrowski mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do piwoszy. Wyrównanie padło w 41. minucie po rzucie karnym celnie wykonanym przez Macieja Lemanowicza. Wcześniej w polu karnym równo z trawą wycięty został Michał Dzięgielewski. Przez całą drugą część gry optyczną przewagę posiadali sierpczanie, ale to miejscowi ponownie objęli prowadzenie w 60. minucie. Kasztelan nie dawał jednak za wygraną i jedenaście minut później było już 2:2. Tomasz Golatowski wyskoczył najwyżej w polu karnym i ładnym strzałem głową dał naszemu zespołowi zasłużony remis.

Na więcej naszej drużynie nie starczyło już czasu, bo sił piłkarzom Rajmunda Koperka nie brakowało, co cieszy tuż przed premierowym meczem rundy jesiennej Mazowieckiej Ligi Seniorów.

Największy niepokój u progu sezonu budzą chyba u kibiców i działaczy Kasztelana dwie kwestie. Pierwsza to (wciąż!) brak zmiennika dla golkipera Mariusza Ostrowskiego. W przypadku jego kontuzji, czy kartek po prostu nie ma kto stanąć w bramce. Druga niepokojąca kwestia to zgranie zespołu z nowo przybyłymi piłkarzami. Miejmy nadzieję, że grający przez wiele lat w Sierpcu i wracający (z Tęczy Płońsk) do drużyny Piotr Górnicki pomoże dwóm młodzieżowcom (też z Tęczy), by szybko zaaklimatyzowali się w Kasztelanie. Na pierwszy piątoligowy mecz tego sezonu w Sierpcu kibice muszą poczekać do 15 sierpnia. Wtedy to zespół Rajmunda Koperka przetestuje beniaminka MLS Iskrę Krasne.