Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

MKS KASZTELAN SIERPC - SSBO BIAŁYSTOK 31 : 29 (15 : 14) 26.11.2006.

2006-11-30

Siódemka szczęśliwa dla szczypiornistów Kasztelana

Mecz siódmej kolejki miał dla sierpczan ogromne znaczenie. W dotychczasowych sześciu spotkaniach nie zdobyli oni bowiem nawet jednego punktu, przegrywając wszystkie starcia. Tymczasem do zakończenia pierwszej rundy pozostały Kasztelanowi tylko dwa spotkania. Co istotne, oba na własnym parkiecie z rywalami zdecydowanie w zasięgu piwoszy. Istotną sprawą dla samych zawodników było odniesienie pierwszego zwycięstwa, któro podbudowało by zespół psychicznie. W kilku spotkaniach obecnej rundy jak choćby z Wisłą II Płock, Włókniarzem Konstantynów Łódzki, UMCS Lublin czy ostatnim z Hand Med Płock sierpczanie zaprezentowali się bardzo korzystnie przegrywając nieznacznie w końcówkach meczów. Brakowało koncentracji, szczęścia i doświadczenia, które młoda drużyna dopiero zbiera w konfrontacjach z silnymi przeciwnikami. Poza tym, także kibice zespołu gospodarzy przyzwyczajeni od trzech lat do gry o awans mogli czuć się zawiedzeni i rozczarowani fatalnym początkiem rozgrywek drugoligowych. Na pewno pewien wpływ na ostatnie poczynania Kasztelana ma brak klasycznego szkoleniowca. W meczu z SSBO Białystok na ławce trenerskiej obok piłkarzy zasiedli prezes klubu Ryszard Krydziński i kierownik Krzysztof Wolski. Już ich pierwsze reakcje na wydarzenia na parkiecie pokazały jak bardzo się różnią w swojej filozofii trenerskiej. Prezes Krydziński ze spokojem czekał na rozwój wypadków. Kierownik Wolski z kolei żywo reagował na błędy sierpczan i ostro ich strofował. Cały mecz w tym także jego początek były bardzo wyrównane i emocjonujące, choć poziom gry nie powalał na kolana. Pierwsi bramkę rzucili gospodarze i do 16. minuty utrzymywali minimalne prowadzenie 6:5. Potem kilka błędów piwoszy sprawiło że w 21.minucie na prowadzenie wyszli ( 11:10 ) białostoczanie. Końcówka pierwszej połowy była bardzo emocjonująca, a trafienie Mariusza Klimka sprawiło, że to Kasztelan schodził do szatni prowadząc jedną bramką 15:14. Także w drugiej połowie na parkiecie trwała zażarta i wyrównana walka. Na zegarze świetlnym co i rusz widniał wynik remisowy ( 19:19, 21:21, 24:24 ). Nie brakowało także prostych błędów z obu stron, ale jednym i drugim nie można było odmówić ambicji i zaangażowania w grę. Zaraz po rozpoczęciu tej części gry za niebezpieczną grę ( atak wyprostowanymi rękami na twarz rywala ) czerwoną kartkę zobaczył Marek Krydziński z Kasztelana. Czołowy zawodnik sierpczan w tym meczu jednak nie błyszczał i jego absencja nie osłabiła zespołu. Ciężar gry wzięli na siebie kołowy Mariusz Klimek, rozgrywający Adrian Gadziński, Adrian Prętnicki i Michał Kozłowski oraz skrzydłowy Dawid Szpejna. Dopiero w 58.minucie Kasztelan odskoczył na trzy trafienia i wydawało się, że jest już po meczu. Szczypiorniści z Białegostoku nie dawali jednak za wygraną i minutę później było już tylko 30:29. W ostatniej akcji meczu Adrian Prątnicki zdobył swoje piąte trafienie w tym spotkaniu czym przypieczętował pierwszą ligowa wygrana Kasztelana. Po meczu trener i zawodnicy SSBO mieli nieco pretensji do pary sędziowskiej z Płocka. Według gości w kluczowych momentach arbitrzy faworyzowali sierpczan. Najważniejsze dla Kasztelana są tak cenne dwa punkty zdobyte przed swoimi kibicami. Kolejnym rywalem sierpczan będzie najsłabsza w lidze Trójka Ostrołęka. Wydaje się, iż kolejne dwa punkty powinny pozostać w Sierpcu.

WYNIK I SKŁAD MKS KASZTELAN SIERPC – SSBO BIAŁYSTOK  31 : 29 ( 15 : 14 )

KASZTELAN : Florczak, Malanowski –  Klimek 14, Szpejna 5, Prątnicki 5, Kozłowski M.4, Gadziński A.2, Krydziński 1, Kozłowski T., Chojnacki, Kozłowski K., Puchalski, Gadziński M., Królikowski,

KARY: Kasztelan: 12 min. – SSBO: 14 min,

WIDZÓW: 100

WYNIKI I TABELA

7 kolejka

Kasztelan Sierpc - SSBO Białystok 31:29, Włókniarz Konst. Łódzki - Chks Łodź 35:38, Wisła II Płock - Hand-Med Płock 25:31, , Jurand Ciechanów - Trójka Ostrołęka – przełożony, pauzował UMCS Lublin.