POKAZOWY MECZ KOSZYKÓWKI W MECHANIKU - 21.03.2007.

2007-03-28

Kolejny triumf nauczycieli w koszykarskim starciu

Jak co roku przez ostatnie sześć lat maturzyści i nauczyciele z Zespołu Szkół nr1 w Sierpcu w specyficzny sposób powitali nadejście pierwszego dnia wiosny. Mecz koszykówki dostarczył samym zawodnikom, jak i licznie przybyłej publiczności sporo emocji. Niestety dla uczniów belfrzy po raz kolejny utarli im nosa zwyciężając tym razem 76:30.

Tradycja sportowej rywalizacji uczniowsko – nauczycie­lskiej w popularnym Mechaniku trwa już kilkanaście lat. Wcześniej w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zwany także Dniem Wagarowicza na parkiecie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr1 rywalizowano w piłkę siatkową. Od sześciu lat zmieniono jednak tę dyscyplinę na bardziej kontaktową, jaką jest koszykówka. Co ciekawe łącznie z tą konfrontacją bilans spotkań jest wybitnie niekorzystny dla maturzystów, którzy póki co przegrywają 1-5. Jedynie w 2005 roku uczniom udało się pokonać swoich opiekunów. Początek tegorocznego meczu nie zapowiadał pewnego zwycięstwa belfrów, gdyż po pierwszej kwarcie prowadzili oni tylko 16:10. W kolejnej kwarcie nauczyciele wzięli się jednak jeszcze solidniej do roboty i do przerwy powiększyli przewagę wygrywając już 32:19. Magistrzy wychowania fizycznego i ich koledzy uczący innych przedmiotów zdominowali  walkę na tablicach, dzięki czemu zdobyli sporo punktów po ponowieniach swoich akcji pod atakowaną tablicą. Paradoksalnie im bliżej końca tym bardziej powietrze schodziło z … młodszych przecież maturzystów. Wśród kadry pedagogicznej prym wiódł Krzysztof Skrzyński, który zdobył łącznie aż 46 punktów (więcej niż cała drużyna rywali). W ostatniej czwartej kwarcie nauczyciele grali spokojnie i punktowali uczniów. Ostatecznie maturzyści ulegli rekordowo wysoko, bo aż 30:76. Najwięcej punktów dla nauczycieli zdobyli (Krzysztof Skrzyński 46, Mariusz Żmijewski 12, Piotr Tybuszewski 8) dla uczniów (Marek Pawłowski 10, Mariusz Czarnecki 8, Marcin Jankowski 8). Okazja do rewanżu już następnej wiosny. O szósty triumf belfrom będzie niezwykle ciężko, bo o sile maturalnego zespołu w przyszłym roku będą stanowić piłkarze ręczni Kasztelana Sierpc. W większości wysocy i dobrze wytrenowani sportowcy. Ta rywalizacja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.